Severní a Střední Amerika

Sponzorované odkazy:

Dovolená v Severní a Střední Americe je bezesporu vhodnou volbou pro všechny typy dovolených. Na pobřeží zde najdete tisíce krásných a moderních pláží a letovisek. Díky rozsáhlosti kontinentu zde můžete v jednom ročním období vyrazit na lyže či koupání v moři. Celý kontinent je také plný kulturních památek a zábavních parků. V Severní a Střední Americe se setkávájí kultury z celého světa, takže dovolenou strávenou právě zde můžete ochutnat krásy celého světa. Díky totalitnímu režimu v České republice nám byl tento kontinent do 90. let zapovězen a tak se není čemu divit, že je nyní častým terčem turistů a dobrodruhů.

Severní Amerika pokrývá území o rozloze okolo 24 709 000 km2 a je tak po první Asii a druhé Africe třetím největším světadílem na planetě Zemi, kde zaujímá 4,8 % z celkového povrchu a 16,5 % z její pevninské části. Geograficky do Severní Ameriky patří i největší ostrov světa, Grónsko. Podle odhadu žilo na světadílu v červenci 2008 téměř 529 milionů lidí. Severní Amerika je čtvrtým nejlidnatějším světadílem, hned po Asii, Africe a Evropě.

Střední Amerika má rozlohu přibližně 525 000 km². Šířka pevniny mezi Tichým oceánem a Karibským mořem se pohybuje od 48 km do 563 km. Pro Střední Ameriku je charakteristický vulkanismus a častá zemětřesení. Střední Amerika leží z větší části na Karibské tektonické desce. Rostlinstvo a živočišstvo je podobné spíše rostlinstvu a živočišstvu Jižní Ameriky.


Kam na dovolenou v Severní a Střední Americe ?