Dovolená Španělsko

Sponzorované odkazy:

Španělsko, oficiálně Španělské království je stát ležící na Pyrenejském poloostrově. Na západě hraničí s Portugalskem, na severovýchodě s Andorrou a Francií a na jihu s Gibraltarem. Španělské severoafrické državy Ceuta a Melilla mají pozemní hranici s Marokem. Ke Španělskému království patří i Kanárské ostrovy v Atlantském oceánu a Baleáry ve Středozemním moři. Součástí Španělska je i katalánské město Llívia, které je zcela obklopeno územím Francie.

Vnitrozemí Španělska dominují vysoké náhorní plošiny jako Meseta León a La Mancha a pohoří Pyreneje, Sierra Nevada a Kantaberské pohoří. Z východu Španělsko omývá Středozemní moře, ve kterém se nacházejí Baleárské ostrovy, ze severu Biskajský záliv, ze západu Atlantský oceán, ve kterém se nacházejí Kanárské ostrovy.

Nejvyšší horou je Pico de Teide (3718 m) na ostrově Tenerife, jedna z největších sopek světa. Na pevninském Španělsku náleží prvenství hoře Mulhacén (3478 m) u Granady, následuje Pico de Aneto (3404 m), nejvyšší vrcholek Pyrenejí.

Počasí ve španělsku je rozděleno do čtyřech oblastí.

Pobřeží Středozemního moře – nejteplejší na východní a jižní části země s deštivými obdobími na jaře a na podzim a klidným létem s příjemnými teplotami.
Vnitrozemí – velmi studené zimy (na severu a v Madridu často se sněhem, teploty až -10 °C) a velmi horká a suchá léta (teploty až 40 °C).
Severní atlantické pobřeží – ostré zimy s klidnými léty (trošku chladnějšími).
Kanárské ostrovy – subtropické počasí, s příjemnými teplotami (18 °C až 24 °C) po celý rok.

Dovolená ve Španělsku je oblíbená díky své poloze a patří k jedněm z nejnavštěvovanějších lokalit Evropy. Nejvíce turistů míří na dovolenou ve Španělsku v letních měsících na pláže při Středomořském pobřeží, jaro je vhodné pro objevování historických a přírodních krás nejenom ve vnitrozemí a podzim se vyplatí trávit v romantické Andalusii.

Informace o Španělsku

Hlavní město: Madrid
Počet obyvatel: 46 700 000
Úřední jazyk: Španělština
Aktuální čas:


Měna: Euro
Aktuální kurz
EUR =

Reklama


Kam ve Španělsku na dovolenou ?