Dovolená Chorvatsko

Sponzorované odkazy:

Chorvatsko je evropský stát, který se geograficky nachází na pomezí střední a jižní Evropy. Jde o jeden z nástupnických států bývalé Jugoslávie. Jeho sousedy jsou Slovinsko, Maďarsko, Srbsko, Bosna a Hercegovina a Černá Hora.

Chorvatské ekonomice dominuje turistický ruch, který vytváří až 20 % celkového HDP země. V roce 2011 byl roční příjem z turistiky odhadován na 6,61 miliardy EUR. V roce 2013 do země přijelo přes 14 milionů zahraničních turistů, nejvíce Němců, Slovinců a Rakušanů. Na čtvrtém místě jsou Češi, kterých přijíždí více než 600 000. V letním období proto česká média poskytují informační servis o cestách do Chorvatska, v samotném Chorvatsku je možné poslouchat stanici Českého rozhlasu Radiožurnál a chorvatské policii přijíždí pomáhat i čeští policisté.

Mezi první hojně navštěvovaná turistická místa patří od poloviny 19. století Opatija, která byla v roce 1890 jedním z nejvýznamnějších evropských lázeňských středisek. Další střediska postupně vyrostla po celé délce pobřeží. V současné době turisté navštěvují především členité pobřeží Jaderského moře s mnoha ostrovy a historickými městy, jako Dubrovník, Split, Zadar, Trogir, Šibenik nebo Rijeka. Orebič je malebné přístavní městečko ležící na tzv. Kapitánské riviéře v jihozápadní části 65 km dlouhého poloostrova Pelješac. V Orebić najdete borovice, cypřiše, mandloně, olivovníky, fíkovníky, vinice a subtropické palmy, agáve a kaktusy.

Z vnitrozemí je nejnavštěvovanější národní park Plitvická jezera, zapsaný mezi památky světového dědictví UNESCO a hlavní město Záhřeb. V zemi je 8 národních parků a 7 památek světového dědictví.

Informace o Chorvatsku

Hlavní město: Záhřeb
Počet obyvatel: 4 290 612
Úřední jazyk: Chorvatština
Aktuální čas:


Měna: Chorvatská kuna
Aktuální kurz
HRK =

Reklama


Kam v Chorvatsku na dovolenou ?