Dovolená Varadero

Sponzorované odkazy:

Varadero je jedno z největších kubánských letovisek, rozprostírající se na poloostrově Hicacos asi 2 hodiny jízdy od hlavního města Havany. Nachází se v provincii Matanzas. Dnešní letovisko bylo vystavěno jako sídlo bohatých ve 20. letech minulého století. Po druhé světové válce zde byla postavena kasina a hotely. Varadero je v současnosti oblíbené turistické středisko s bílými písčitými plážemi a moderními zábavními středisky.

Na Kubě není asi slavnějšího místa než kubánského top letoviska Varadero s perfektním turistickým zázemím. Varadero je osázeno hotely různých cenových kategorií od účelných a levných penzionů až po luxusní hotely, z nichž by si některé zasloužily i více jak pět hvězd. Zdejší pláže se rozpínají na 20 km a jsou opravdu čisté. Sestup do moře je zde pozvolný, takže je Varadero vhodným letoviskem pro dovolenou s dětmi. Tomu přispívá i velké množství aktivit, které Varadero nabízí.

Velkým tahákem nejen pro děti je místní delfinárium. Oproti běžným delfináriím si zde můžete dokonce s delfíny zaplavat nebo se s nimi vyfotit. Dalším atraktivním místem je Varadero Golf Club – golfový klub s 18 jamkami a možností absolvovat zde golfovou akademii. Hojně jsou zde také nabízeny plavby lodí nebo potápěčské kurzy. Letovisko žije dnem i nocí. V noci si zde můžete zatančit salsu, popít rumový koktejl a vychutnat si pravý kubánský doutník.

varadero-delfinarium

Pro zábavu na pláži zde lze půjčit snad vše, na co si vzpomenete od šlapadel, katamaránů, windsurfingů, po čtyřkolky, skútry a mnoho dalšího plážového vybavení.

varadero-sport

Sponzorované odkazy:Zkuste i jiné destinace...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *