Dovolená v Rio de Janeiro

Sponzorované odkazy:

Rio de Janeiro je město ve stejnojmenném státu brazilské federace v jihovýchodní Brazílii. Město je známo karnevaly, sambou, nádhernými plážemi s bílým pískem (nejznámější jsou Copacabana a Ipanema). Dále je známé gigantickou sochou Krista Vykupitele (Cristo Redentor), která je umístěna na hoře Corcovado a shlíží na celé Rio de Janeiro. Další známou dominantou města je Pão de Açúcar (Cukrová homole), která nabízí výhledy na město.

V Riu se každoročně koná nejznámější světový karneval, který čerpá především z afro-brazilské tradice a je okouzlující svými kostými. Chodí při něm městem velké průvody extravagantě oděných tanečníků a tanečnic pohybujících se v rytmu tance samba. Akce se koná každý rok na přelomu únoru a března a navštíví ji denně okolo dvou milionů lidí.

S karnevalovými akcemi se lze v době konání festivalu setkat po celém městě. Nejdůležitější část festivalu se ale odehrává na místě zvaném Sambodrom. V roce 1984 byl postaven podle návrhu brazilského architekta Oscara Niemayera. Úsek určený pro karneval měří 700 metrů a pojme 90.000 návštěvníků. Akce se koná vždy od pátku do středy, přehlídka vítězů tanečních soutěží se pak jako vyvrcholení odehrává v sobotu po konci karnevalu. Termín je pohyblivý, řídí se tím, že poslední den karnevalu vždy připadá na Popeleční středu, což obvykle bývá na konci února nebo na začátku března.

rio-de-janeiro

Rio má však dlouhodobé problémy s kriminalitou a násilím, které souvisí především s existencí tzv. favel – chudinských čtvrtí, ve kterých bydlí bezmála čtvrtina populace a které jsou mimo přímou kontrolu města a státu. Tyto městské čtvrti, zasazené především do kopců, jsou ovládány drogovými gangy nebo polovojenskými milicemi.

I přes bezpečnostní problémy ale patří Rio mezi nejkrásnější města světa a je oblíbeným cílem pro turisty a zahraniční návštěvníky.

Sponzorované odkazy:Zkuste i jiné destinace...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *