Dovolená Tokio

Sponzorované odkazy:

Tokio není v Japonsku oficiálně město. Jde o jednu z několika prefektur, které tvoří souvislé osídlení v zahraničí označované jako Tokio, přesněji jako Velké Tokio. Na území prefektury Tokio se pouze nachází vládní budovy, císařský palác a hospodářské, kulturní a dopravní centrum oblasti megalopole označované v Japonsku jako Kantó, v zahraničí jako Tokio. Naopak 1/3 prefektury je pokryta horami a lesy. Samotné Tokio nemá jedno městské centrum, ale řadu menších či větších. Ta jsou rozmístěna po obvodě kruhové městské železnice v centru Tokia.

Tokio se nachází na ostrově Honšú v regionu Kantó. Žije v něm více než 9 milionů obyvatel (s předměstími okolo 40 milionů), což je asi 10 % (resp. 25%) japonské populace, a je největším městem Japonska. Tokio je se svými skoro 40 miliony obyvatel momentálně považováno také za největší velkoměsto na světě.

Kromě toho, že je Tokio známé jako město mrakodrapů, nachází se zde také mnoho zajímavých historických chrámů. Pro milovníky moderního Japonska zamiřte na západní část města Šindřuku, která je přímo nacpaná mrakodrapy. Zajímavou budovou je tu Tokijský městský úřad. Pokud se však chcete dobře pobavit, pak se přesuňte spíše do východního Šindžuku, které je známé svým množstvím barů, zábavních podniků a kin.

K odpočinku od velkoměstského frmolu se doporučuje návštěva parku Ueno, který je největší zelenou plochou v Tokiu a nachází se zde mnoho svatyní, chrámů a muzeí. K těm nejznámějším muzeím zde patří Tokijské národní muzeum se sbírkami japonského umění a archeologické artefakty. V druhé části Uena pak pak stojí za návštěvu obrovská tržnice, kterou někteří průvodci označují za jednu z největších v Asii. Prodávají se zde rolexky hned vedle stánku s rybami, chaluhami či levnými čínskými botami. Samozřejmě zde nechybí stánky s běžným japonským občerstvením.

ueno

Za návštěvu stojí rozhodně další tokijský park Šiba, kde se nachází pradávný chrám Tokugawů, Zódžódži z roku 1393. Největším tahákem pro návštěvu tohoto parku jsou však pro turisty dvě jiné stavby. Tou první je dominta Tokia, kterou je 333 metrů vysoká Tokijská věž, připomínající Eiffelovu věž v Paříži. Druhou turisty vyhledávanou stavbou v parku Šíba je bezesporu Císařský palác z konce 16. století, který je stále funkčním a je využívaný japonským císařem.

tokio-tower

Dámám se jistě bude líbit tokijská čtvrť Ginza, kde kralují vyhlášené obchodní domy s módou a prodejny světových módních značek. Naopak pro muže je spíše Akihabara, což je oblast s nespočtem obchodních domů s elektronikou, vidohrami, komiksy, filmy od 18ti let, sběratelskými figurkami či muzikou. Mezi nákupy se zde můžete odreagovat v několikapatrových hernách s videoherními automaty nebo zkusti trochu toho hazardu v pachinko hernách.

V severní části Tokia stojí za návštěvu zejména nejposvátnější tokijský chrám, Sensódži, kde můžete, mimo jiné, vidět zlatý obrázek bohyně milosrdenství Kannon.

V našem seznamu, co navštívit při dovolené v Tokiu nelze opomenout nejvěšší horu Japonska Fudži, která leží na západ od Tokia a má vrchol ve výšce 3776 m n. m. Rozkládá se na hranici mezi prefekturami Šizuoka a Jamanaši a za jasného počasí je z Tokia nádherně viditelná. Hora stojí osamoceně uprostřed nížin při tichomořském pobřeží ostrova Honšú. Nejvhodnějším obdobím pro výstup na Fudži je od 1. července do 27. srpna, kdy jsou otevřeny turistické chaty a ostatní zařízení. K vrcholu se dá vyjít některou z 6 upravených cest. Každý rok navštíví horu asi 200 000 lidí, z nichž 30 % tvoří cizinci. Fudži je spolu s nedalekým pobřežím součástí národního parku, který ročně navštíví až 80 mil. návštěvníků. Zajímavostí je, že do roku 1968 byl přístup na vrchol hory povolen pouze mužům.

fudzi

Sponzorované odkazy:Zkuste i jiné destinace...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *