Dovolená Tahiti

Sponzorované odkazy:

Světoznámé Tahiti se rozkládají v samotném srdci Pacifiku a jsou největším ostrovem Francouzské Polynésie. Spolu s hlavním městem Papeete jsou Tahiti pulsujícím střediskem, které hýří tou správnou polynéskou směsí chutí, vůní, barev a zvuků. Rušné Papeete není typickým přímořským městem, ale postupně se Vám dostane pod kůži.

Azurově modré moře nabízí ideální podmínky nejen pro pokročilé surfaře, ale i samotné začátečníky. Jedinečné modro-zelené Tahiti vroucně uvítají všechny návštěvníky, kteří se chtějí nejen krásné opálit a odpočinout si, ale chtějí se i zabavit, nakupovat, potápět, poznat místní kulturu či prozkoumat hornaté vnitrozemí.

Na Tahiti je tropické klima se dvěma sezónami. Od listopadu do dubna zde můžete počítat s nejvyššími teplotami 26-30°C, počítejte s velkou oblačností a krátkými vydatnými srážkami. Zbytek roku je období, které přináší mnohem méně deště, teploty jsou o něco nižší. Teplota vody je relativně konstantní a dosahuje cca 26-28°C.

Na Tahiti se vyskytují nádherné kokosové palmy, ibišky, banány, vanilka, mango a obrovské množství květin, které jsou s velkou péčí pěstovány i v zahradách u rodinných domků. V moři žijí stovky živočišných druhů v průzračně čisté vodě včetně mnoha druhů žraloků i barakud a překrásných rejnoků. Tyto ryby se nacházejí dále od břehů a do lagun nevplouvají. Koupání je zde tedy zcela bezpečné.

Na Tahiti se jezdí hlavně za mořem a sluncem. Jsou zde ideální podmínky pro potápění. Můžete podlehnout nabídce rybolovu na širém moři, pozorování velryb či žraloků. Mezi nabízenými službami nechybí jízda na vodních lyžích a skůtrech, windsurfing nebo parasailing a kitesurfing.

tahitske-zeny

Ochutnat zde můžete francouzskou, čínskou i vietnamskou kuchyni. Místní zvláštností je restaurace na kolech – roulottes. Najdete zde samozřejmě tradiční ostrovní kuchyni. Ubytovat se můžete v luxusních hotelech či bungalovech, ale také v malých penzionech.

Tahiti přitahuje svými nádhernými písčitými plážemi, blankytně modrým mořem, korálovými útesy, bujnou vegetací a krásou místních žen. Na tuto dovolenou jistě nikdy nezapomenete.

Tahiti je 11 hodin za časem v České republice. Je-li na Tahiti nedělní poledne, je v Praze je 23:00 nebo dokonce půlnoc letního času.

Na ostrově Tahiti je mezinárodní letiště a přistává zde celá řada leteckých společností, z Evropy zejména francouzští přepravci Air France, AOM, a charterový Crosair, dobré spojení nabízí Air New Zealand.

Francouzská Polynésie má s občany ČR i SR bezvízový styk, takže není třeba žádného víza pro vstup na Tahiti. Pozor však při letech přes USA, kde budete potřebovat vstupní vízum do USA!

Sponzorované odkazy:Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *