Dovolená Rhodos

Sponzorované odkazy:

Rhodos je řecký ostrov v Egejském moři, největší z Dodekanéských ostrovů. Leží v jihovýchodní části archipelágu u pobřeží Malé Asie, od kterého jej dělí průliv široký 9 až 10 km. Hlavním městem je Rhodos , v němž žije asi 60 000 obyvatel.

Rhodos je považován za nejslunnější z řeckých ostrovů, protože zde až 300 dní v roce svítí slunce. Dovolená na Rhodu je vhodná pro všechny věkové kategorie díky své rozmanitosti, různým typům ubytování a letovisek. Na východní straně je Rhodos omýván Středozemním mořem a na západní straně Egejským mořem. Průměrné teploty na Rhodu jsou jedny z nejvyšších v Řecku, ale díky příjemnému mořskému vánku, je tu snesitelné počasí i během nejvyšších teplot v letní sezóně. Pláže na Rhodu jsou písečné i oblázkové s krásným průzračným mořem, stačí si vybrat.

rhodos

Rhodos odlišuje od ostatních destinací jeho rozmatinost. Najdeme tu místa žijící turistickým ruchem, kde Vám nabídnou jakoukoliv myslitelnou zábavu, ale zároveň jsou zde místa, kam turistický ruch ještě nezavítal a kde je překrásná pustá příroda a nedotčené pláže. Rhodos uspokojí každého, tedy kromě turistů toužících po vysokohorských túrách. Na Rhodu najdete veškerou běžnou přímořskou zábavu a díky celkem velké komunitě lezců jsou zde i lezecké oblasti pro lezení a bouldery.

Příroda je na ostrově Rhodos překrásná se spoustou zeleně. Velká část ostrova, zejména kopcovitější vnitrozemí v prostřední třetině a mírně zvlněná třetina spodní, je turisty nedotčená. Kráse ostrova Rhodos pak přidává ještě střídání různých typů oblastí. Najdeme zde údolí se strmými kopci porostlými trávou a křovím, svěže zelené lesy nebo velké plochy připomínající savanu. Není problém se jednu chvíli koupat v potoce mezi rozkvetlými oleandry a chvíli potom se procházet písečnými dunami mezi rozkvetlými kaktusy.

rhodos-apollo

Hlavní turistickou oblastí ostrova Rhodos je severní část, která je zastavěná. Pokud chcete svou dovolenou trávit především aktivně, můžete si zejména na severozápadní straně ostrova vyzkoušet kitesurfing a windsurfing. Většina letovisek na ostrově Rhodos vznikla z původních rybářských vesniček. Mezi ta nejznámější patří Stegna – vhodná pro klidnější dovolenou s oblázkovo-písčitou pláží, Kolymbia – s poklidným mořem a oblázkovo-písčitou pláží, Kalithea – s písečnými plážemi a pozvolným vstupem do moře, Pefki a Kiotari – obě vhodná pro milovníky vodních sportů.

rhodos-lode

Z Rhodu je možné se vypravit lodí na výlet do Turecka, do přístavního města Marmaris. Tam lze nakoupit suvenýry na místních tržištích, navštívit obchod s tureckými koberci, ochutnat místní speciality a procházet se historickým centrem.

Sponzorované odkazy:Zkuste i jiné destinace...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *