Dovolená Paříž

Sponzorované odkazy:

Paříž je nejen hlavním městem Francie, ale také vyhledávaným místem pro turisty z celého světa. Během své dovolené v krásné metropoli je možno navštívit desítky historických památek. K těm nejznámějším jistě patří Eiffelova věž nebo slavné muzeum Louvre, kde je vystaven i vzácný obraz Mona Lisa od Leonarda da Vinciho.

Cestou po Paříži se rozhodně nudit nebudete. Ostatních kulturních památek je v Paříži napočítaně a většinu z nich stojí za to navštívit. Vaše dovolená zde bude plna zážitků jak ve dne, tak i v noci, kdy se většina dominant rozzáří a pohled na ně je opravdu skvostný.

Eiffelova věž – v současnosti nejznámější pařížská dominanta. Byla postavena v letech 1887 až 1889 a až do roku 1930 byla s výškou 300,65 metru nejvyšší budovou světa. Dnes měří včetně antény na vrcholu 324 metrů. Je pojmenována po svém konstruktérovi Gustavu Eiffelovi.

Muzeum Louvre – je nejvýznačnější veřejná budova v Paříži. Leží mezi ulicí Rivoli a Place de Concorde na pravém břehu řeky Seiny. Je památná nejen svým původem a svou architekturou, ale zejména vzácnými uměleckými sbírkami

Chrám Sacre Coeur – jeden z pařížských nejviditelnějších monumentů. Je postaven ve zvláštním slohu, kterého dosáhli architekti smíšením byzantského a románského slohu.

Katedrála Notre-Dame – patří mezi skvosty středověké architektury hlavně pro svůj unikátní přechod od pozdně románské ke gotické architektuře. Průčelí je zdobeno četnými sochami. Výška věží je 69 m.

Grande Arche (Velký oblouk) – je nejnovější pamětihodnost Paříže, dokončená v roce 1989 k 200. výročí Velké francouzské revoluce. Nachází se ve čtvrti La défense.

Sponzorované odkazy:Zkuste i jiné destinace...

komentáře 2

  1. Peter napsal:

    Uz sa tam raz musim ist pozriet, strasne utrpenie citat o nom clanky :)

  2. cilka napsal:

    Boli sme tam na Silvestra úmorná cesta ale zážitok obrovský…odporúčam na aspon 4-6dní oplatí sa vidiet

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *