Dovolená Ostrov Whitsunday

Sponzorované odkazy:

Ostrovy Whitsundays se nachází u centrálního pobřeží Queenslandu a jsou nesmírně oblíbené nejen mezi turisty, ale také samotnými Australany. Většina ostrovů je soustředěna v blízkosti ostrova Whitsunday, ovšem obchodní centrum se soustřeďuje kolem ostrova Hamilton.

Ostrov Whitsunday je největším ostrovem v tomto uskupení a oplývá nádhernými bílopísčitými plážemi. Ostrov je přístupný lodí.

Ostrov je součástí Velkého bariérového útesu a nabízí skvělou možnost na koupání, šnorchlování a je ideálním místem pro zkušené potápěče i začátečníky. Na samotném ostrově je možné se ubytovat v několika resortech střední kategorie, ale máte zde možnost ubytování i v jedněch z nejluxusnějších hotelech Austrálie.

Na ostrově si lze pornajmout jachtu nebo katamarán. Lze využít služeb kapitána nebo si jachtu řídit sami, pokud máte s tímto řízením zkušenosti. Plachtění s kapitánem je vhodné pro menší skupiny okolo čtyř osob.

Během června a července se v okolních vodách objevují velryby (Plejtvák Myšok), kteří zde do teplých vod připlavou porodit svá mláďata. Po domluvě je možné zajistit si plavání s těmito velrybami za dozoru zkušených instruktorů.

Whitehaven-Beach

Nejoblíbenějším místem pro klidnou relaxaci na nádherném bílém písku je pláž Whitehaven Beach, která se trvale umisťuje na předních místech žebříčků a hodnocení o nejkrásnější pláž světa. Pláž má velmi atraktivní polohu a kdo ji jednou navštíví, zůstává při pohledu na ni v úžasu. Pláž je několik kilometrů dlouhá s jemným křemenným pískem. Z vnitrozemí ji ohraničuje pás tropického lesa a nad ním se v pozadí zvedají ještě vysoké hory. Moře je zde nádherné a má snad všechny odstíny modré. Výhodou bílého písku na pláži je zejména fakt, že nepálí a tak se po něm můžete procházet na boso i ve velikém vedru. Na pláži je doporučeno používat sluneční brýle, protože z bíle oslnivé pláže vás budou brzy bolet oči.

Whitehaven Beach je přírodní pláží a tak zde nenajdete žádné půjčovny sportovních potřebh, sprchy či toalety, nesmí sem psi a je zde dokonce i zákaz kouření. V blízkosti nejsou vystavěny ani žádné hotelové resorty, takže je pláž opravdu panenská. Tato pláž je často využívána pro svatební obřady.

Sponzorované odkazy:Zkuste i jiné destinace...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *