Dovolená Ostrov Sal

Sponzorované odkazy:

Ostrov Sal je malinký ostrůvek ležící asi 500 km od afrického Senegalu. Měří asi 30 km na délku a od 4 do 12 km na šířku. Žije zde asi jen 11 tisíc obyvatel, ale i přes svou velikost se těší velké oblibě mezi turisty. Ostrov Sal je totiž místem, kde máte záruku dobrého počasí, příznivých cen a relativního klidu na plážích.

Správním cetrem ostrova Sal je městečko Espargos, kde je i mezinárodní letiště. Individuálně můžete cestovat po ostrově zapůjčeným autem, skútrem, na kole, taxíkem či místní hromadnou dopravou.

Největším letoviskem je zde bývalá rybářská vesnička Santa Maria na jihu ostrova, kde se nachází mnoho hotelů, restaurací, barů a diskoték evropského standardu. Nepřehlédnutelný je diskobar Pirata, který otvírá po půlnoci a je kopií stejnojmenného baru v brazilské Fortaleze. Kromě pobytu u vody se nabízí možnost potápění, rybaření, jízdy na kolech nebo čtyřkolkách. Na západě končí Santa Maria hotelovým resortem Riu v těsném sousedství písečné duny a kultovního surfařského spotu Ponta Preta.

ponte-preta

Za návštěvu stojí takzvaná Černá pláž poblíž Santa Marii, posetá lávovými kameny. Zdejší vody jsou ideální pro windsurfing.

Poblíž města Pedra Lume vznikl solný důl s částečně zachovalou lanovkou pro přepravu soli. Turistickou atrakcí je koupel v extrémně slané vodě.

sal-solny-dul

Pokud máte rádi obrovské vlny, ty nejsou na návětrném ostrově vzácností. Obdivovat je můžete v oblasti Buracony na severu, kde je lávové pobřeží provrtáno přírodními jezírky s azurovou vodou. Zpěněná mořská voda se zde tříští o skaliska a stříká vysoko nad hlavy přihlížejících.

Počasí je zde po celý rok velmi podobné – teplota vzduchu kolem 26 °C, teplota vody 22 – 25 °C. Prší zde velmi málo (od srpna do října). Ideální je navštívit Sal v zimě nebo na jaře, tedy v době, kdy u nás ještě není na rekreaci u vody ideální počasí.

Sponzorované odkazy:Zkuste i jiné destinace...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *