Dovolená Ostrov Palawan

Sponzorované odkazy:

Ostrov Palawan patří mezi největší na Filipínách. Jedná se o snový, podmanivý a divoký ostrov s prázdnými plážemi a tou nejčistší vodou, která vybízí k plavání. Potápěči zde mohou obdivovat i potopené japonské vraky z druhé světové války. Ostrov Palawan je jeden z nejkrásnějších a nejčistších ostrovů na světě. Korálové útesy Tubataha byly vyhlášeny národním parkem a jsou zapsány v seznamu UNESCO.

Ostrov Palawan leží mezi Jihočínským a Suluským mořem západně od souostroví Visayas. Na délku měří asi 450 kilometrů, na šířku asi 40 kilometrů. Ostrovem protéká nejdelší známá podzemní řeka, která ústí přímo do moře.

První co na ostrově potkáte hned po přistání na letišti v Puerto Princesa je místní muzeum, kde se lze seznámit s kulturou, dějinami a životem obyvatel ostrova. Necelých 70km JZ od Puerto Princes se rozkládá nádherná a dlouhá pláž Napsan.

Na ostrově Palawan se také nachází mnoho krásných jeskyní a k těm nejhezčím jistě patří jeskyně svatého Paula, kterou protéká podzemní řeka nebo na jihu Palawanu jeskyně Tabon s nejstarším dochovaným obydlím v jižní Asii. Právě zde byly nalezeny kosterní pozůstatky – lebka stará 22 tisíc let. V dalších jeskyních Palawanu byly nalezeny další důkazy o dávném životě na ostrově, nářadí z doby kamenné, čínské pohřební urny, staré orientální rytiny.

el-nido

Hlavním turistickým centrem pro plážové povaleče a dobrodružné potápěče je vesnice El Nido, která se stala vyhledávanou ekoturistickou destinací. Nabízí krásné pláže s dostatkem soukromí, možnost projížďky na vodních skútrech či kajaku nebo šnorchlování a potápění. V doprovodu průvodce můžete vyjit na skaliska podél ostrova a vychutnat si krásný výhled. Z El Nida se můžete vydat na vyjíždku vahadlovými loděmi po souostroví Bacui. Velice pěkná projíždka zahrnuje koupání na krásných plážích I šnorchlování.

Dlouhé pláže jsou osázeny vynikajícími restauracemi s exotickými pokrmy.

Sponzorované odkazy:Zkuste i jiné destinace...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *