Dovolená Nosy Be

Sponzorované odkazy:

Nosy Be je nejvýznamnější rekreační středisko na Madagaskaru. Ostrov obklopený menšími ostrůvky se nachází na severozápadním pobřeží cca 1 hodinu vzdušnou čarou od hlavního města Antananariva. Nosy Be je vulkanického původu a je největším a nejvyhledávanějším ostrovem poblíž Madagaskaru. Rozloha ostrova je 312 km² a žije zde kolem 60 tisíc obyvatel.

Turisty láká hned po příletu na letiště Fascie osvěžující vůně nejrůznějších dřevin jako je káva, kakao, skořice, vanilka, které se na ostrově hojně pěstují. Nosy Be je také centrem výroby esence ylang-ylang, která se používá do některých parfémů. Proto bývá často nazýván tzv. ostrovem vůní. Nosy Be je také nejznámější potápěčskou lokalitou.

Krajina ostrova je velmi rozmanitá a vyznačuje se mnoha vrcholky sopečného původu jako Mount Lokone (450 m n. m.) a Mount Passot (350 m n. m.). Z těchto vrcholků je mimořádný pohled nejen na Nosy Be zátoku, ale také na Radama ostrovy (jih) a Mitsio ostrovy (sever). Nachází se zde také 11 jezer sopečného původu, které jsou představují obrovské sladkovodní zásoby, jež mohou být v budoucnu použity k lidské spotřebě. Břehy i vody jezer jsou pokrytu bujnou vegetací. Ostrov je známý po celém světě jako domov nejmenší žáby (Stumpffia pygmaea) a chameleóna (Brookesia minima). Lokobeská rezervace je jednou z pěti Madagaskarských přírodních rezervací.

nosy-be-2

Nosy Be je v současnosti považován za turistický ráj, nabízí totiž krásné pláže s dobrými podmínkami pro potápění. Ty nejkvalitnější najdete na západním pobřeží. Vnitrozemí ostrova je spíše hornaté. Pokud Nosy Be navštívíte, určitě si nenechte ujít prohlídku destilační stanice na výrobu esence ylang-ylang. Na ostrově je jich hned několik, stejně tak jako destilačních podniků pro výrobu rumu z cukrové třtiny.

Podnebí je tropické a teploty jsou po celý rok příjemné, s výjimkou léta (prosinec až únor), kdy je velké horko a sucho.

Dovolená na ostrově Nosy Be na Madagaskaru patří k těm více exotickým a je třeba počítat s většími finančními výdaji. Cestovní kanceláře zprostředkovávají takovou dovolenou okolo 100.000 Kč za osobu.

Sponzorované odkazy:Zkuste i jiné destinace...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *