Dovolená na atolu Ari

Sponzorované odkazy:

Atol Ari patří k těm nejznámějším atolům Malediv a to zejména díky luxusnímu ubytování a vyhlášené podmořské restauraci. Ari je luxuxním potápěčským rájem v Indickém oceánu. Tím nejluxusnějším, co může tento maledivský atol nabídnout, je resort Conrad Maldives Rangari Island. Šest hvězdiček a ocenění „nejlepší dovolenkový resort světa“, které získal dvakrát za sebou, mluví za vše. Atol Ari je de vlastně rozlehlá (80 km na výšku a 30 km na šířku) laguna kruhového tvaru, kde tu a tam z mořských vln vystupuje ostrůvek, písčina, nebo jen kousek útesu.

Restaurace 5 metrů pod hladinou je taky tím největším tahákem právě na tento atol. Stěny a strop restaurace jsou celé prosklené, takže se při jídle kolem vás prohání hejna barevných korálových rybek. Zájem o posezení v této restauraci je však obrovský, takže než vyrazíta na Ari, je třeba si 14 dní dopředu rezervovat místo.

ari-restaurace

Specialitou jsou zde potápěčské výpravy mezi žraloky velrybí a kladivouny. Potápění mezi žraloky se však nedoporučuje slabším povahám. Žralok obrovský totiž měří až 17 metrů a to už dokáže pěkně vyděsit. Kromě žraloků se zde hojně vyskytují manty obrovské s rozpětím „křídel“ až 10 metrů.

Potápění však není pro každého a atol Ari nabízí mnohem více možností jak využít volný čas. Už cesta do jednoho z 26 letovisek, které spadají pod Ari, je zážitkem. Z hlavního města Malé vás sem totiž dopraví hydroplán a vy tak máte možnost se 40 minut kochat pohledem několik desítek metrů nad azurovou hladinou. Můžete si zde také pronajmout jachtu a vyrážet na výlety po okolních ostrůvcích. Ubytování na Ari je atypické. Namísto hotelových resortů zde jsou jen bungalovy na pláži nebo přímo nad mořskou hladinou. Máte tak možnost po ránu místo do koupelny jít opláchnout a probudit své tělo přímo do moře, které není v okolí ostrůvků příliš hluboké, ale za to neuvěřitelně čistě modré.

ari-bungalow

Pokud Vám rozpočet nedovolí přímo tento luxusní resort, pak zvolte menší ostrůvek Holiday Island, kde je 142 bungalovů pro 2 osoby za přijatelnější cenu.

Sponzorované odkazy:Zkuste i jiné destinace...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *