Dovolená Krk (ostrov Krk)

Sponzorované odkazy:

Město Krk leží v širokém zálivu na největším stejnojmenném chorvatském ostrově Krk a je vzdáleno jen asi 30 kilometrů od slavného mostu, který spojuje ostrov s pevninou. Dochovala se zde řada kulturně-historických památek. Procházka touto klenotnicí historie připomíná panovníky – Římany, Avary, Benátčany, rakouské císaře i německé nacisty. Dominantou Krku je zvonice s nepřehlédnutelnou cibulovitou kopulí. Patří ke zdejší nejvýznamnější stavební památce – katedrále Nanebevzetí Panny Marie z 5. a 6. století. Více než památky si zde užijete opalování na oblázkových plážích, koupání v bystrém moři a večer se podíváte na vystoupení, na kterém se seznámíte s některým z ostrovních lidových tanců.

Ostrov Krk – V minulosti byl ostrov Krk kolébkou chorvatského písemnictví. Dnes je oblíbené turistické letovisko. V kraji, kde se sladké hrozny mění ve vyhlášené víno Vrbnička Žlahtina, objevíte svůj zlatý ostrov Krk. Od roku 1980 je s pevninou spojený mostem. Jeho betonová konstrukce je dlouhá 1 430 m a je to jeden z nejdelších mostů na světě. Ve městě Omišalj, které se nachází v severní části ostrova, leží Rijecké mezinárodní letiště a také ropná rafinérie. Ostrov je také velmi známý jako turistické letovisko, hlavně pro návštěvníky ze zemí střední Evropy, také i z České republiky.

Mezi další oblíbená města hojně navštěvované destinace na chorvatském ostrově Krk patří Malinska, Punat, Omišalj, Vrbnik, Baška, Njivice či Porat.

Rozloha ostrova je 410 km2.

Sponzorované odkazy:Zkuste i jiné destinace...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *