Dovolená Kanárské ostrovy

Sponzorované odkazy:

Kanárské ostrovy jsou autonomní společenství Španělska a souostroví sedmi hlavních ostrovů a několika dalších menších ostrůvků sopečného původu v severním Atlantiku, přibližně 100 km západně od pobřeží Maroka a Západní Sahary. Příroda je na ostrovech velmi pestrá, nechybí zde sopečná „měsíční“ krajina, palmové oázy ani písečné duny. Na plážích bývá kromě klasického světlého písku i písek černý.

Na kanárských ostrovech se nachází čtyři ze třinácti španělských národních parků. Nejznámější je park Timanfaya na Lanzarote. Park Teide, v němž se nachází i nejvyšší hora Kanárských ostrovů Pico de Teide (3718 m n. m.), se rozkládá na Tenerife, Garajonay na La Gomera a Parque Nacional de la Caldera de Taburiente na La Palma.

kanarske-ostrovy-3

Přehled ostrovů na kanárských ostrovech:

Dovolená ostrov El Hierro
Dovolená ostrov Tenerife
Dovolená ostrov La Palma
Dovolená ostrov Gran Canaria
Dovolená ostrov Fuerteventura
Dovolená ostrov La Gomera
Dovolená ostrov Lanzarote

kanarske-ostrovy-mapa

Stovky let na kanárských ostrovech vyráběné víno bylo velmi oblíbené u vyšší třídy Evropanů, avšak v roce 1700 bylo nahrazeno víny z Francie a Portugalska. Dnes se vyrábí tradiční sladké víno Malvaz na ostrově Lanzarote v sopečných oblastech. Existuje deset původních označení pro vína na ostrově: Abona, El Hierro, Lanzarote, La Palma, Tacoronte-Acentejo a další.

Z tradičních pokrmů, které můžete při dovolená na Kanárských ostrovech ochutnat jmenujme ty nejznámější. Puchero Canario – což je guláš z dýně, zelí, sladkých brambor, vepřového a hovězího masa, Papas Arrugadas – ja populární příloha, která se skládá z malých brambor vařených doměkka ve slané vodě, Conejo al salmorejo – je dušený králík s rajčaty, který se obvykle podává se zmíněnou přílohou Papas Arrugadas, Bienmesabe – tento výraz používají španělé pro velmi chutný dezert s mandlovým krémem z medu, mletých mandlí, skořice a žloutků.

kanarske-ostrovy-bienmesabe

Při dovolené na kanárských ostrovech si užijete především jemňoučký plážový písek. Protože jsou však ostrovy přímo v oceánu, vane tam i silný vítr, který někdy dokáže písek dost nepříjemně nafoukat do očí. Doporučuje se tedy při dovolená na kanárských ostrovech volit hotely s bazénem, pro případ, že by silný vítr znepříjemnil pobyt na pláži. Na ostrovech jinak najdete vše od poušťě, přes hory až po zelené oázy palem. A pokud raději na dovolená cestujete a rozjedete se podívat po památkách, určitě navštivte skanzen věnovaný původním obyvatelům.

Rozhodně bez zajímavosti není ani kanárský venkov, který má své kouzlo, zcela odlišné od míst určených ke klasické dovolené na kanárských ostrovech. Pokud nejste příznivci přeplněných pláží a hlučných resortů naplněných turisty, ale toužíte po klidu a poznávání běžného života na ostrově a přírody, můžete se ubytovat v rodinném penzionu nebo statku mimo letoviska a poznat tak blíže kulturu na ostrovech.

kanarske-ostrovy-2

Co podniknout při dovolené na kanárských ostrovech?

Výčet aktivit je na kanárských ostrovech obrovský díky coloročně krásnému teplému počasí se i aktivity dají provozovat 365 dní v roce. Turistům, kteří mají rádi dlouhé procházky nebo pěší turistiku, nabízejí ostrovy velké množství ostrovních pěšin, které můžete zdolávat pěšky, na koňském hřebu, na kole či motocyklu. Na horolezce zde čeká množství skal ke zdolání a potápění včetně kurzů pro začátečníky je zde samozřejmostí. Více adrenalinu pak jistě zaručí paraglaiding, přičemž odměnou bude dechberoucí pohled z výšky na krásné ostrovy a blankytně modré moře.

Kanárské ostrovy jsou pro dovolenou velmi vhodným místem a každoročně sem zavítá několik milionů turistů z celého světa, kteří zde mají na výběr z nepřeberného množství ubytovacích zařízení, hotelů, apartmánů či bungalovů s různou nabídkou večerní zábavy.

Sponzorované odkazy:Zkuste i jiné destinace...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *