Dovolená Djerba

Sponzorované odkazy:

Djerba je ostrovem ve Středozemním moři, který patří Tunisku a má rozlohu 520 km². Jedná se o největší ostrov severní Afriky. Žije zde něco přes 120 tisíc obyvatel. Na ostrově se nachází i mezinárodní letiště. Hlavním městem Djerby je Houmt Souk s 60 tisíci obyvateli. Z pevniny je možné se na ostrov dostat trajektem nebo po nasypané hrázi, která stojí na starých základech vybudovaných Římany.

djerba-noc

Ostrov Djerba láká turisty zejména svými písečnými plážemi a vlídným počasím. Je oblíbeným cílem Francouzů, Němců, Italů i Čechů. Nejvhodnější pro dovolenou na Djerbě je především východní a severovýchodní pobřeží v blízkosti vesnice Midoun. Je jedním z mála míst v Tunisku, kde se stále mluví berbersky. Turisty na ostrov Djerba láká také fakt, že v roce 1977 byly ve městě Ajim umístěny exteriéry Mos Eisley z prvních Hvězdných válek.

djerba

Na východním výběžku ostrova poblíž majáku na mysu Taguermes se rozkládá tzv.park Explore Djerba,který je složen ze tří částí-muzea,parku historických řemesel a výzkumné stanice na pozorování krokodýlů nilských. Údajně zde je chováno cca 400 krokodýlů. Krokodýli do délky 1,5 m jsou považováni za mláďata a jsou chováni zvlášť. Pěstují se zde hlavně olivy.

djerba-krokodyl

Ostrov je nadměrně slunečný (až 320 dní v roce) a stává se často cílem turistů. Celé území ostrova je pokryto více než milionem datlových palem, což více než dost vystihuje zdejší podnebí.

Mnoho evropských turistů považuje ostrov za nejoblíbenější místo pro slunění a relaxaci. Nejkrásnější jsou severní pláže Djerby, kde je vždy čisté moře.

Djerba je také velice známá pro svoji historickou váženost v oblasti židovské kultury. Ve vesnici Riadh se nachází synagoga La Ghriba, ve které je uchováván jeden exemplář Starého Zákona. Tato památka je postavena na základech jedné z nejstarších synagog světa. Dodnes je důležitým židovským poutním místem.

djerba-velbloud

Djerba i její okolí je opradvu plná turistických center, další nezapomenutelnou historickou památkou je město Gabes, které je považováno za bránu Jihu. V tomto městě ve středověku končily karavany putující z Afriky. Za návštěvu také stojí Guellala, což je středisko tradiční ruční hrnčířské výroby.

Sponzorované odkazy:Zkuste i jiné destinace...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *