Dovolená Bibione

Sponzorované odkazy:

Bibione patří k nejoblíbenějším letoviskům severní Itálie u Jadranského pobřeží. Nachází se mezi Terstem a Benátkami v Benátském kraji. Město bylo původně jen místem plné bažin. Pak zde vysadili rostliny a stromy, v průběhu osmdesátých let se stavěly hotely a nízké ceny přilákaly Čechy, kteří po Sametové revoluci toužili po moři a slunci. Letovisko si dodnes zachovalo nízké ceny, které jsou skvělým lákadlem pro turisty.

Přízeň si městečko získalo hlavně díky svým dlouhým písečným plážím. Ta největší má osm kilometrů. Od Evropské unie dokonce dostalo modrou vlajku – ocenění za čistotu pláže. Bibione je oblíbené pro rodiny s dětmi – kvůli plážím, které se postupně svažují do moře. Pláže jsou veřejně přístupné, chodí tam i domorodci. Většinou na nich najdete lehátka i slunečníky, které jsou k dispozici za poplatek. Můžete využít sprchy nebo různé formy občerstvení. Pláž je udržována v čistotě. Soukromé pláže zde také najdete – u hotelů nebo při soukromých rezidencích.

Dovolená v Bibione je pro Čecha tou ideální už z důvodu, že Italové jsou na české návštěvníky zvyklí a není tedy problém se v restauracích a kavárnách domluvit i česky. Místní lidé se od našinců již mnohé naučili. Vyžití v Bibione najdou mladí, kteří se díky zdejším klubům mohou bavit až do rána, stejně jako rodiny s dětmi nebo starší návstěvníci, kteří mohou trávit čas nejen opalováním či hrou v minigolf, ale také mohou vyrazit na jeden z mnoha nabízených výletů. Děti navíc jistě ocení Zoo nebo zdejší lunapark.

Bibione je přímořské letovisko v Itálii v regionu Benátsko, v provincii Benátky, jedno z nejoblíbenějších mezi českými turisty. Má asi 2000 stálých obyvatel, v létě se však jejich počet až zestonásobí. Bibione má 8 km dlouhou, mírně se do moře svažující pláž.

Bibione má čtyři části, klidnější Pinedu a Lido dei Sole, dále Lido dei Pini, kde najdete maják a poslední je velmi živá Spiagga s tržištěm. Trh je v Bibione vždy v úterý.

Sponzorované odkazy:Zkuste i jiné destinace...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *