Dovolená Beruwala

Sponzorované odkazy:

Beruwala je malé město na jihozápadním pobřeží Srí Lanky, žijící zejména z turistického ruchu. Jméno města je odvozeno od sinhálského slova pro místo, kde je snadná plavba. Beruwala patří mezi hlavní turistické lokality na Srí Lance. Je zde množství restaurací, obchodů. Pláže jsou s jemným pískem lemované palmami.

V oblasti najdete mnoho skvělých resortů střední kategorie, ale i pětihvězdičkové hotely pro náročnější turisty. Běžně stojí dovolená v Beruwela 25-30 tisíc korun (all inclusive), ale jsou zde i výjimky, kdy lze desetidenní pobyt (all inclusive) pořídit za necelých 19 tisíc. Nejedná se však šetření na úkor kvality ale o dřívější odlet již v květnu. Za tak nízkou cenu bydlíte hned u pláže v krásném hotelu s velkým bazénem a palmami všude okolo.

Luxusní načančané hotely se na Beruwala střídají s plážemi plnými lidí. Hotely ležící u moře jsou řádně ohraničené a domorodcům a cizákům nedostupné. Často jsou u nich strážci, kteří hlídají klienty hotelu jako oko v hlavě. Na hlavních plážích jsou všude plavčíci a vlajky značí, jestli je koupání vhodné či nikoliv.

Na severním konci jsou klidnější a sympatičtější pláže, které nejsou nikdy přeplněné. I ubytování je tu za přijatelné ceny.

Na severu od pláží se nachází městečko Beruwala, které je už od 8. století muslimským místem. Je zde mešita Kachimalai, na místě vylodění Arabů a je považována za nejstarší na ostrově. V mešitě je posvátná hrobka a mešita je na konci ramadánu známým poutním místem.

beruwala-mesita

Při dovolené v Beruwale doporučujeme také návštěvu města Aluthgamy, kde kromě prohlídky města můžete využít banky či pošty.

Teploty se zde pohybují po celý rok mezi 30-35 stupni Celsia, ve vyšších hornatých oblastech o 10-15 stupňů míň, zde se dá počítat i s deštěm. Nejteplejším obdobím je v březnu a v dubnu. Vrchol turistické sezóny spadá do zimní poloviny.

Sponzorované odkazy:Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *