Dovolená Baška Voda (ostrov Krk)

Sponzorované odkazy:

Baška Voda je malé městečko s kilometrovou písečnou pláží, které obklopují kopce. Najdete zde malý přístav, úzké uličky a průchody, které jsou hlavními lákadly Bašky pro turisty. Lze odtud také vyrazit na krásný ostrov Rab.

Dříve byla Baška Voda obchodním, rybářským a zemědělským místem; nyní je pro čisté moře, krásné piniové lesy a nádherné pláže vyhledávaným cílem evropských turistů. Najdeme zde historické památky, muzeum i místa pro zábavu a odpočinek. Rovněž místní křesťanské slavnosti jsou velice zajímavé. Například den Sv. Mikuláše či Velký pátek, při kterém bývá slavnostní průvod dlouhý až 15 kilometrů. Nad Baškou Vodou se nacházejí opuštěné vesnice Topići a Bast, ve kterých se dochovala stará podbiokovská venkovská architektura. V posledních letech se mnohé staré domy obnovují, a existuje i několik velmi atraktivních pohostinských objektů zařízených v selském prostředí starých hostinců nacházejících se na výhledných místech, ze kterých se naskýtá překrásný pohled na Bašku Vodu, hladinu moře a ostrovy.

Baška Voda – městečko s 1 609 obyvateli, ležící ve Splitsko-dalmátské župě v Chorvatsku. Nachází se na dalmátském pobřeží Jaderského moře, 10 km severozápadně od Makarské. Je součástí Makarské riviéry.

Sponzorované odkazy:Zkuste i jiné destinace...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *