Dovolená Bali

Sponzorované odkazy:

Bali je indonéský ostrov. Je nejzápadnější z Malých Sund, leží mezi Jávou na západě a Lombokem na východě. Bali tvoří spolu s několika malými ostrovy jednu ze 33 indonéských provincií, hlavním a největším městem je půlmilionový Denpasar na jihu ostrova. Bali je považován za ostrov bohů a démonů, jediná hinduistická oblast mimo Indii. Ostrov bujných přírodních krás, přívětivých a uměnímilovných domorodců, si získává stále srdce svých návštěvníků. Ladné pohyby krásných tanečnic, uklidňující zvuk gamelanu a siluety balijských chrámů jsou jen stručným představením kouzla ostrova.

bali-zeny

Bali je oázou klidu a odpočinku a pobyt na pláži je dokonalou relaxací. Ve stínu palem můžete příjemně odpočívat nebo se jít osvěžit do průzračných azurových vod nejvýchodnější části Indického oceánu.

Kromě možnosti ubytování v hotelech střední a luxusní kategorie je možné na Bali využít bydlení v moderních bungalovech s klimatizací. Ty najdete u oblíbené pláže Balangan na poloostrově Bukit. Jsou levné a slušně vybavené. Jen je v nich trochu problém s internetem, který je velice pomalý, ale to by Vám na Bali rozhodně chybět nemělo.

Na Bali je možné vycestovat po celý rok, ale ideálním termínem jsou období od poloviny března až června a poté září až prosinec, kdy je na Bali slunečno, teplo a minimum srážek. Červenec a srpen jsou nejnavštěvovanější měsíce s vysokou obsazeností hotelů a vyššími cenami. V měsících leden až do půlky března můžete očekávat vydatné noční přeháňky a občasné denní bouřky, vzduch je těžší a vlhkost je vyšší.

bali-2

Bali se nachází v oblasti tropů a má velmi stálé celoroční teploty. Průměrná roční teplota vzduchu je 28°C přičemž v noci teploty mírně klesají. Denní teploty jsou přibližně 30 až 33°C. Teplota vody je velice příjemná a v průběhu celého roku se pohybuje kolem 28° C.

Ke vstupu do země bylo zapotřebí platné vstupní vízum, ale tato vízová povinnost byla na Indonéskou vládou zrušena a od dubna 2015 není potřeba zařizovat vízum a k cestování na Bali Vám tak postačí cestovní pas.

Sponzorované odkazy:Zkuste i jiné destinace...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *