Afrika

Sponzorované odkazy:

Dovolená v Africe je jistou výzvou. Vydejte se do exotických zemí, navštivte ty nejstarší historické památky, poznejte život v poušti nebo se vydejte po stopách domorodců. To vše v sobě schovává dovolená v Africe. Flóra a fauna, kterou u nás můžete vidět jen v Zoo a ve speciálních botanických zahradách je zde přímo spjatá s ostatními krásami přírody.

Afrika je třetí největší kontinent po Asii a Americe s celkovou rozlohou přes 30 500 000 km², což představuje 20,3 % celkového povrchu souše na Zemi. Rozkládá se jižně i severně od rovníku z většiny na východní polokouli. Z větší části je obklopena oceány, na východě Indickým oceánem a na západě Atlantským oceánem. Na severu se nachází Středozemní moře, které odděluje Afriku od Evropy. V oblasti Suezské šíje je Afrika spojena s Euroasijskou deskou.

Velkou část Afriky tvoří pouště (Sahara, Kalahari), polopouště a savany. V centrální části Afriky se pak nacházejí deštné pralesy.

V 55 afrických státech žije celkem přes miliardu obyvatel (2009), což je 15 % celkové populace Země. Vzhledem ke složení obyvatelstva se Africe přezdívá „černý kontinent“. Dle moderních poznatků je Afrika pravděpodobně kolébkou, odkud vzešel člověk a odkud se rozšířil do ostatních částí planety.


Kam na dovolenou v Africe ?